Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191640865

Kauno lopšelis-darželis „Aušrinė“

Įstaigos istorija

1990 m. vasario 27 d. Kauno miesto liaudies deputatų tarybos Vykdomojo komiteto potvarkiu Nr. 67 p naujam pastatytam lopšeliui-darželiui M. Šumausko g. (dabartinis Baltų pr.) Kaune buvo suteiktas 114-asis numeris ir nuspręsta nuo 1990 m. kovo 1 d. jį atidaryti. Pradžioje veikė 6 grupės – 2 lopšelio ir 4 darželio. Kitose dar vyko apdailos darbai. Vedėja Audronė Trumpickienė (dabartinė direktorė) pareigas eiti pradėjo 1989 m. gruodžio 1 d. Tuo metu buvo pastatyti tik darželio pamatai. Ji privalėjo prižiūrėti įstaigos statybą, supirkti visą reikalingą inventorių, parinkti darbuotojus, kad po trijų mėnesių būtų galima darželį atidaryti. Pirmieji darbuotojai – branduolys, tebedirbantys ir dabar, su direktore perėjo iš 49-ojo lopšelio-darželio. Tai žmonės, siekiantys dirbti tik gerai, todėl kiti privalėjo lygintis į juos.

Įstaigos vardas „Aušrinė“ buvo suteiktas 1997 m. liepos 3 d. Kauno miesto tarybos sprendimu Nr. 36. Šį vardą rinko visa įstaiga. Kiekvienoje grupėje, skelbimų lentoje darbuotojai, vaikai, tėvai rašė savo pasiūlymus. Po to tie pasiūlymai buvo viešai aptariami. Daugiausia pritarimo sulaukė vardas „Aušrinė“. Tai lyg žvaigždė šviečianti Šilainių mikrorajone, lopšelis-darželis, siekiantis suburti mikrorajono bendruomenę bendroms šventėms, aplinkos tvarkymo akcijoms. Pavadinimas atitiko mūsų credo „Tapti geriausiais ikimokyklinio ugdymo srityje“. Be to, tai baltiškas pavadinimas. Auklėtoja Kazimiera Kasiulevičienė surado šio vardo baltiškąją legendą, kuri sako, kad Aušrinė – Perkūno ir Saulės dukrelė. Siekėme būti unikalūs, todėl nesinorėjo, kad vardas būtų mažybinis, kaip kitų ikimokyklinio įstaigų. Mes norėjome tapti džiaugsmo namais vaikams ir žingsnis po žingsnio rasti kelią į vaiko širdį.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija 1999 m. gegužės 27 d. pritarė, kad Kauno lopšelyje-darželyje „Aušrinė“ būtų įsteigtas vaikystės pedagogikos centras.

Skip to content